Kancelaria Mediacyjna PRIMUM CONSENSUS Dorota Fedorowska
  Plac Powstańców Śl. 17a, pok. 222, 53-329 Wrocław
  mediacje@fedorowska.pl
strona startowa kontakt e-mail

WNIOSEK O PRZEPROWADZENIE MEDIACJI
WNIOSEK O WSPARCIE PSYCHOLOGICZNYM
KONTAKT
PROCEDURA MEDIACYJNA

ARTYKUŁY PRASOWE / WYWIADY


 


 

 
 

O FIRMIE
MEDIACJE - ZARZĄDZANIE KONFLIKTAM
SYLWETKA MEDIATORA
REKOMENDACJE
OPINIE UCZESTNIKÓW MEDIACJI
REGULAMIN MEDIACJI
KODEKS MEDIATORA
STANDARDY MEDIACJI
USTAWY O MEDIACJI
MEDIACJE W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH
LITERATURA
DORADZTWO PSYCHOLOGICZNE
SZKOLENIA
CENNIK USŁUG


FUNDACJA EDUCO
STOWARZYSZENIE MEDIATORÓW RODZINNYCH
KRAJOWE STOWARZYSZENIE MEDIATORÓW
FUNDACJA PARTNERS POLSKA
MAPA STRONY

VADEMECUM ZAWODOWEGO MEDIATORA CZ.I
WPROWADZENIE DO MEDIACJI

  1. PRZEDMOWA

         W 2005 roku w Polsce została uchwalona i weszła w życie ustawa zmieniająca kodeks postępowania cywilnego, wprowadzająca do systemu naszego prawa instytucję mediacji, dając tym samym możliwość korzystania z tej formy ochrony prawnej wszystkim obywatelom.
         Oddaję do rąk czytelnika I część podręcznika, którego zadaniem jest wyjaśnienie podstawowych pojęć związanych z mediacją oraz wskazanie najprostszych sposobów zastosowania mediacji w codziennym życiu. Jeżeli jesteś mediatorem lub zamierzasz nim zostać, książka z pewnością będzie przydatna w uporządkowaniu już posiadanej wiedzy lub w procesie przygotowania do tego interdyscyplinarnego zawodu. Napisana jest w taki sposób, aby zawodowy mediator mógł postawić się w roli potencjalnego uczestnika mediacji. Zwiększa to jego zrozumienie mediacji od praktycznej.
         Książka jest również dedykowana czytelnikom, którzy nie są i nigdy nie będą mediatorami, ale jako osoby otwarte, chciałyby dowiedzieć się więcej na temat tej nowej dziedziny rozwiązywania sporów lub chciałyby skorzystać z mediacji, aby rozwiązać ważny dla siebie spór. Wszystkie części podręcznika zawierają wskazówki, jak w prosty sposób skorzystać z instytucji mediacji, zanim zdecydujemy się złożyć pozew do sądu i narazimy się na niepotrzebne koszty, długi czas oczekiwania oraz stresy wynikające z eskalacji przedłużającego się impasu.
         Osoby, które już borykają się z konfliktem w sądzie, które wcześniej nie miały okazji dowiedzieć się o roli i miejscu mediacji w polskim prawodawstwie, powinny zapoznać się z ideą i rolą mediacji. Być może lektura książki pomoże im podjąć decyzję o skorzystaniu z tej prostej, taniej i szybkiej metody pokojowego rozwiązywania spornych spraw, możliwej do przeprowadzenia na każdym etapie postępowania sądowego.
         Mediacja jest dziedziną uniwersalną, gdyż ma swoje zastosowanie w każdym środowisku:
    w rodzinie, firmie, między kontrahentami, w relacji pokrzywdzony-sprawca, na osiedlu, w szkole, w urzędzie etc. Wszystkim swoim czytelnikom, zawodowcom i osobom zwyczajnie zainteresowanym tematem, życzę sukcesów na drodze pokojowego rozwiązywania konfliktów i sporów.

powrót do poprzedniej strony      
powrót do strony głównej